Matrace a rošty // základ dobrého spaní

Materiály matrací

Pěna vyráběná za studena za přítomnosti vody. Při výrobě studené pěny se nepoužívá formaldehyd, ani jiné škodlivé látky.

Vyznačuje se vysokou pevností a pružností. Matrace z kvalitní studené pěny jsou tuhé.

Významnou vlastností studené pěny je její vzdušnost.

Ta je mnohem větší než u běžných PUR pěn. Díky ní matrace snadno odvětrávají absorbovanou vlhkost, čímž omezují výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. Studená pěna má dále díky své pevnosti velmi dlouhou životnost a vynikající ortopedické vlastnosti.

Je vyráběn nejmodernější metodou kontinuálního lití, která oproti nejčastěji používanému odlévání latexu do forem zajišťuje stejné vlastnosti matrace na celé ploše.

Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, která dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení.

Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovací rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost, stejně jako studená pěna.

Latexová pěna je průmyslově užitý latex získaný z kaučukovníků v Indonésii může mít obsah přírodního kaučuku cca 20% (běžná latexová pěna) nebo vyšší obsah kaučuku cca 85-95% (mluvíme o přírodní latexové pěně).

Latexová matrace je komfortní, extrémně dlouho trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Není toxická a neohrožuje životní prostředí. Je to 100% přírodní produkt. Latexová pěna má otevřenou strukturu buněk. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a je prevencí proti tělesnému pachu ukládajícímu se v matracích. Chová se jako živoucí organismus, který může dýchat.

Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru. Díky této vlastnosti umožňuje volný pohyb bez omezení.

Má vysokou antibakteriální odolnost, čímž se stává velmi bezpečným produktem pro děti i dospělé.

Viscoelastická PUR pěna s tvarovou pamětí. Byla vyvinuta pro kosmický program NASA. Má výjimečné vlastnosti. Díky efektu pomalého vracení se pěna dokonale přizpůsobí tvaru těla, podrží ho v optimální poloze a svou měkkostí dodá tělu velmi příjemný pocit při ležení. Díky schopnosti buněk líné pěny předávat si navzájem tlakovou energii, rozloží pěna váhu těla plynule na celý povrch těla, což způsobí omezení převracení se během spánku až o 80 %. Tím spánek dostává rozměr skutečné regenerace a odpočinku.

Líná pěna také zabraňuje vzniku proleženin u dlouhodobě ležících osob. Díky svým vlastnostem udržuje místa, kde nejčastěji vznikají proleženiny trvale v měkké pěně, čímž jim zabraňuje. Matrace z líné pěny byly vyvinuty speciálně pro osoby obzvláště citlivé na otlačení a které trpí bolestmi zad.

Jedná se o unikátní pěnu, jejíž tvrdost se mění v závislosti na teplotě. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh. Současně se tělo stabilizuje v optimální poloze a méně se otáčí, což přispívá ke klidnému spánku. Viscoelastická pěna zajistí díky své otevřené buněčné struktuře a prodyšnosti velmi příjemné spací klima.

Taštičková matrace se skládá z taštičkového jádra. Každá taštička je složená z poměrně malé pružiny obalené netkanou textilií nebo jinou látkou, která od sebe odděluje dvě pružiny.

Při výrobě jádra taštičkové matrace lze použít taštičky s rozdílnou tuhostí a zónovat tak matraci do anatomických zón pomoci průměru drátu. Tento systém zapouzdřených pružin eliminuje nepříjemné zvuky, které jsou časté u klasických pružinových matrací. Celé jádro taštičkové matrace je zapouzdřeno do rámu z pěny, který zabraňuje styku s pružinou a zlepšuje celkovou pevnost a životnost taštičkové matrace.

Tento druh matrací je velice oblíbený u lidí s nadměrným pocením. Vzdušné jádro taštičkových matrací snadno vysychá, nadměrné vylučování soli pružinám nijak neškodí.

Kokosová rohož se vyrábí ze skořápek kokosových ořechů. Kokosová vlákna jsou pojena pružným latexem, který umožňuje kokosové desce zvýšit tuhost matrace a zároveň zachovat její pružnost. Vyznačuje se dobrými termickými vlastnostmi a zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu uvnitř jádra matrace. Díky své přírodní struktuře je kokosové vlákno lehké, prodyšné a má antialergenní vlastnosti.

Pěna Pantera se vyznačuje vysokou hustotou, vynikající tvarovou stálostí, elasticitou a vysokou životností. Svými vlastnostmi převyšuje latex a studené HR pěny.

Pěna Tiger touch je klasifikována jako produkt nejvyšší kvality. Je snadno rozeznatelná díky její jedinečné barvě. Díky struktuře tvořené malými otevřenými buňkami se Tiger touch pěna vyznačuje jemným povrchem a dobrou prodyšností, která zabraňuje pocení.

Druhy potahů

Obsahuje mikrovlákna z přírodního materiálu – celulózy. Potah nabízí příjemné klima matrace – má vysokou absorpční schopnost, velmi rychle odpařuje vlhkost a tím brání její kondenzaci. Zabraňuje tak tvorbě plísní a růstu roztočů.

Velmi elastický materiál s obsahem stříbrných vláken s antibakteriální úpravou. Potah chrání proti bakteriím a omezuje nepříjemný zápach spojený z rozvojem mikroorganismů.

Kvalitní potah, který obsahuje výtažek známé rostliny Aloe Vera Barbaensis z rodu liliovitých. Má pozitivní vliv na pokožku lidského těla, působí antibakteriálně. Postupně se uvolňující extrakt z Aloe Vera a umožňuje dokonalou relaxaci ve spánku.

Je antibakteriální potah prošit 100% PES rounem 250g/m2, který nabízí dokonalou ochranu proti bakteriím, roztočům a zabraňuje rozmnožování mikroorganismů. Udržuje biologickou rovnováhu pokožky a přispívá k fyzickému a psychickému komfortu uživatele. Je dermatologicky testovaný a šetrný vůči pokožce, díky antimikrobiální úpravě Sanitized je revolučním řešením pro alergiky. Složení: 100% PES. Praní do 60 °C.

Obsahuje jemné bambusové vlákno s hygroskopickými účinky, tzn. snadno pohlcuje a odvádí vlhkost a pot. Potah má antibakteriální vlastnosti a pomáhá zabraňovat vzniku plísní. Velice vhodný pro osoby s vyšší potivostí a pro alergiky.

Potah je prošitý 100% PES rounem 80g/m2 s moderním vzorem. Díky svému hladkému povrchu je příjemný na dotek a nedochází u něj k zatrhávání vláken. Je opatřen praktickým zipem, je dobře snímatelný a pratelný na 60°C.

Potah je zhotoven z kvalitní a pružné neprošívané látky. Potah Prima je vhodný pro alergiky. Potah je opatřen zipem a je pratelný na 60 °C. Složení: 100% Polyester.

Potah obsahuje 47% podíl bavlněných vláken a 53% PES. Bavlněná příze působí při doteku příjemně a díky kvalitnímu zpracování je potah odolnější vůči vnějším vlivům.

Tento materiál je prošívaný PES rounem. Je nepromokavý, ale přesto vzdušný. Používá se jako chránič matrace, ale lze z materiálu vyrobit i potah matrace. Chrání matraci proti tělním tekutinám a přispívá k vysoké hygieničnosti lůžka. K použitému materiálu je vystaven certifikát – splňuje požadavky i pro děti do věku 3 let. Potah je vhodný pro lidi s nadměrným pocením nebo pro malé děti.

Tuhosti matrací

1 - Měkká
2 - Střední
3 - Tuhá
4 - Velmi tuhá

Příslušenství roštů

Posuvné objímky zpevní záda

 • Posuvné objímky umožňují upravit si tuhost v bederní oblasti podle vašich potřeb.
 • Možnost volby tužší nebo měkčí střední části lůžka.

Středový popruh pro lepší stabilitu roštu

 • Středový popruh zpevňuje celý rošt.
 • Omezuje zlomení lamely při nárazovém zatížení.
 • Rošt vydrží vyšší zátěž.

Změkčení lamel vrtáním – menší tlak na ramena

 • Lamely v ramenní oblesti jsou změkčeny vrtáním.
 • Provrtaná lamela je pružnější – pomáhá zmírnit tlak na ramena.

Rošt se lépe přizpůsobí tvaru a poloze těla.

 • Pružně uchycené lamely se natáčejí a přizpůsobují se poloze těla.
 • Lehací plocha pruží i na kraji lůžka, kde běžná pouzdra nepruží – komfortní spaní a snadnější otáčení těla při spánku.
 • Vyšší nosnost – odolnost proti poškození při prudkém dosednutí na lůžko.

Ramenní kolébka uleví ramenům při spánku na boku.

 • Ramenní kolébka pomáhá zmírnit otlačení a bolesti ramen při spánku na boku.
 • Lamely se pod tlakem ramene stlačí hlouběji.
 • Rameno se muže zabořit a páteř zůstává ve svém přirozeném tvaru.

Potažením roštu fólií – méně prachu pod matrací

 • Pod matrací se zachytává méně prachu a snadno s stírá.
 • Do roštu neproníká vlhkost – nevytváří se prostředí rpo výskyt bakterií a plísní.
 • Fólie chrání matraci před zatrháváním potahu.
 • Vysoký počet úzkých lamel detailně kopíruje zakřivení těla.
 • Čím více lamel, tím je lůžko pružnější – vlastnosti matrace lépe vyniknou.
 • Snižuje tlak na tělo – omezuje potřebu často se otáčet.

Přídavná lišta – prodlužuje životnost matrace

 • Zamezuje deformaci okrajů matrace.
 • Rovnoměrně podpírá matraci po celé ploše.
 • Prodlužuje životnost matrace.

Anatomické zóny – respektují anatomii těla

 • Plocha lůžka je rozdělena na několik oblastí s odlišnou tuhostí.
 • Každá část těla je individuálně podepřena.
 • 3 zóny – v oblasti pánve je lůžko tužší, pod hlavou a nohama měkčí
 • 5 zón – odlišná tuhost v oblasti hlavy, ramen, trupu, pánve, nohou
 • 7 zón – optimální podpora hlavy, ramen, trupu, pánve, stehen, lýtek a choditel